Обилен дъжд в Смилец предизвика бедствено положение в селото. -Тази вечер над село Смилец се изваля значително количество дъжд, което образува реки по улиците.
Каналът на селото е прелял. Въпреки, че е почистван миналата година, водата от нивите слиза и залива дворовете на хората с кал.
Екипи на Пожарна безопастността и защита на населението при бедствия и аварии дойдоха на място и оказаха съдействие за овладяване на ситуацията. Започнаха изпомпване на водата от дворовете на жителите.
Кметът на Силистра и кмета на селото Мария Димитрова обходиха всички живущи и се увериха, че няма бедстващи хора. Всички къщи имат ток.
Обилен дъжд в Смилец предизвика бедствено положение в селото.Тази вечер над село Смилец се изваля значително количество дъжд, което образува реки по улиците. Каналът на селото е прелял. Въпреки, че е почистван миналата година, водата от нивите слиза и залива дворовете на хората с кал.Екипи на Пожарна безопастността и защита на населението при бедствия и аварии дойдоха на място и оказаха съдействие за овладяване на ситуацията. Започнаха изпомпване на водата от дворовете на жителите.Заедно с кмета на селото Мария Димитрова обходихме всички живущи и се уверихме, че няма бедстващи хора. Всички къщи имат ток.В следващите дни ще насочим необходимата техника за справяне с последствията от обилния валеж.
Posted by Aлександър Сабанов on Monday, May 5, 2025
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Силистра и региона.