Квалификация на тема „Грамотни деца в дигиталната ера“ се проведе в ДГ „Св. св. Кирил и Методий“, гр. Главиница

В Детска градина „Св. св. Кирил и Методий“, гр. Главиница, се проведе квалификация на тема „Грамотни деца в дигиталната ера“, организирана от Комисията за квалификация на педагогическите специалисти. Основен акцент беше поставен върху рисковете, които крие онлайн пространството за децата, и начините за тяхното предпазване.

По време на обучението бяха предложени различни игри и занимания, които родителите могат да използват, за да прекарат качествено време с децата си без устройства.

Инициативата има за цел да насърчи балансирания подход към дигиталните технологии и да подпомогне изграждането на култура в онлайн пространството сред подрастващите.

Квалификацията е част от усилията на детската градина да подпомогне педагогическите специалисти и родителите в съвременните предизвикателства на образованието и възпитанието.

Калина Грънчарова

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе