Доростол грабна бронза от Купата при юношите U19

Още един комплект медали добави силното поколение на Доростол, след успех над Дунав Русе в мача за трето място при юношите U19 в турнира за Купата на БФБ. Силистренци се наложиха над регионалния опонент със 74:55 в столичната зала Триадица.

Дунав спечели първите две срещи между отборите в сезона от Елитна група Изток, но Доростол се наложи в последния им мач преди десетина дни, и отново сега в надпреварата за Купата.

Сериозната разлика бе изкована в последната част, но Доростол имаше предимство през цялото второ полувреме. Дунав води играта в първата четвърт, втората мина през няколко промени във водачеството, а Доростол имаше аванс от 30:27 на почивката.

През второто полувреме обаче момчетата на Лъчезар Тодоров бяха през цялото време напред в резултата и накрая се откъснаха с разлика.

Страхотен мач направи Михаил Калинов с 36 точки, за почти пълни 40 минути на терена. Мартин Тагаров записа 9 и 11 борби, а Преслав Димов отбеляза още 12.

20 за Дунав вкара Стоян Чешмеджиев, 13 с 10 борби записа Теодор Трифонов и 10 отбеляза Виктор Благословинов.

Двата отбора ще са част и от финалите за юноши от 10 до 14 май в „Арена Ботевград“.