Доростол с победа над Аксаково като гост

Доростол (Силистра) спечели като гост срещу едноименния тим на Аксаково с 1:0. Срещата е от десетия кръг на Североизточната Трета лига. Петко Цанков осигури трите точки за гостите с попадението си в 67-ата минута.

Домакините владееха инициативата през първата част. Атакуваха, създадоха положения за гол, но ги пропиляха. Румен Николов уцели гредата от свободен удар, Любомир Михалев също пропусна.

През второто полувреме Доростол взе сериозно преимущество, като се откриха изключително чисти ситуации пред Георги Димитров, Костадин Иванов, Петко Цанков и влезлите като смени Веселин Николаев и юношата Димитър Петров. Логичното в двубоя се случи в 67-ата минута, като след самостоятелен рейд и изключително прецизен удар с десния крак Петко Цанков изпрати трите точки в посока Силистра. В последните минути домакините останаха в намален състав, след директен червен картон на Любомир Михалев за грубо нарушение срещу Даниел Желев.

Така Доростол нанесе първа домакинска загуба през сезона на непобедения до момента тим на Аксаково и затвърди силното си представяне като гост в ELITBET Трета лига.