Отборът на „Доростол“ Силистра стартира новия баскетболен сезон с две драматични победи

На 18 октомври 2024 г. в зала „Дунав“ в Русе бе открит новият баскетболен сезон 2024/2025 за 13-годишните в Североизточна група А. Отборът на „Доростол“ Силистра започна силно, като постигна две драматични победи.

В първия мач за деня, „Доростол“ се изправи срещу шампионите от „Дунав-Русе-2016“ и успя да ги победи с резултат 65:63. Домакините поведоха в първата част с 26:21, но втората петица на „Доростол“ намали разликата до 2 точки – 33:31 на полувремето. След третата част силистренки вече водеха с 3 точки. В последната част двубоят бе изключително оспорван, но „Доростол“ успя да спечели драматично с кош само 4 секунди преди края на мача.

Вторият мач срещу „Светкавица“ (Търговище) не беше по-лек. „Доростол“ изоставаше с 22:18 след първата част, а втората петица отново намали разликата само до 2 точки – 32:30. Третата част се оказа решаваща, когато „Доростол“ изгради комфортна преднина с резултат 23:10. Въпреки опитите на момичетата от „Светкавица“ да обърнат мача в последната част, те успяха да съкратят само 1 точка, завършвайки с 76:66 за „Доростол“.

Следващият турнир ще се състои на 17 ноември 2024 г. в зала „Дръстър“ в Силистра, където момичетата ще продължат своята успешна серия.