Доростол с победа над Спортист (Генерал Тошево)

Доростол се наложи с 2:0 в Силистра над Спортист (Генерал Тошево). Двубоят е от 29-ия кръг на Североизточната Трета лига. Селекцията на Деян Дечев изигра поредния си добър мач. Противно на крайния резултат, Преслав Пасев пропусна да им вкара гол още в самото начало. Домакините моментално взеха инициативата и доминираха до края.

Николай Илиев, Севдалин Стайков и Янаки Смирнов пропуснаха да вкарат до почивката. Четвърт час след нея Костадин Иванов беше спрян с нарушение и капитана Георги Димитров вкара дузпата. В оставащото време имаше няколко ситуации пред вратата на Спортист. Секунди преди последния сигнал, влезлия като резерва юноша Алиджан Алексиев получи топката от Любомир Михалев зад защитата и реализира второто попадение. Много силен дебют като титуляр за Доростол на 17-годишния Димитър Добрев.

И след този последен домакински мач,отбора от Силистра за 8-ми пореден път остана непобеден в Трета лига.

ДОРОСТОЛ С ПОРЕДЕН СИЛЕН МАЧДоростол се наложи с 2:0 в Силистра над Спортист (Генерал Тошево). Двубоят е от 29-ия кръг…