Силистренци с престижни места на Държавно първенство по плуване, при девойките имаме счупени два национални рекорда

Държавно първенство по плуване се проведе в град Бургас. В Първенството се състезаваха на финали спортисти в категориите: юноши и девойки младша възраст, юноши и девойки старша възраст, мъже и жени.

В категория младша възраст държавен шампион стана Дарен Кирилов на 200 м бътерфлай и на 400 м съчетано той грабна и сребърен медал. На 200 м съчетано Христо Струмски взе трето място. На 200 м съчетано плуване при юношите старша възраст Емилиан Николов спечели трето място. На 50 м бруст Магдалена Пепегова при девойките стана първа на 100 м гръб, тя е с нов национален рекорд и първа на 50 м гръб – също с нов национален рекорд.

Кметът на Община Силистра д-р Юлиян Найденов изказва искрени пожелания и възхищение към организаторите, спортистите и треньорите за изключителното представяне на всички.