Доростол загуби североизточното дерби с Лудогорец III

Лудогорец III спечели с 3:2 гостуването си на Доростол в Силистра за мача от VIII кръг на първенството в Североизточна Трета лига.

Момчетата на Захари Сираков откриха в 30-та минута. Голът отбеляза Йоан Йорданов, а последния пас даде Калоян Симеонов. Две минути по-късно домакините успяха да изравнят. „Орлите“ отново излязоха напред в резултата в 42-та минута. Точен за втори път бе Йоан Йорданов, а асистенцията направи Росен Иванов. В последната минута от редовното време на първата част Лудогорец III стигна до трето попадение. Йоан Йорданов намери добре Калоян Симеонов и той прати топката в мрежата.

През второто полувреме головите ситуации бяха по-малко. В 90-та минуа Доростол стигна до втори гол и направи загубата си почетна.