Вече са ясни резултатите от Националното състезание по български език и литература „Любословие”, организирано от Сдружението на учителите филолози за тринайсета поредна година. Престижната надпревара се провежда само в един кръг.
Никол Атанасова от 8.б клас, чийто учител по БЕЛ е г-жа Гинка Георгиева, е на ПЪРВО място сред връстниците си от цялата страна. Второто място е на десетокласника Мартин Караджов, ученик на г-жа Мариета Спирова.
Сред най-добрите в национален мащаб са и Айлин Халиибрямова / от 8.б клас, ученичка на г-жа Гинка Георгиева/ – четвърто място, Дженел Поси / от 8.а клас/ – пето място и Гергана Андреева / от 11.б клас/ – шесто място, ученички на г-жа Диляна Търпанова/.
„Техните високи постижения са ценен влог в утвърждаването на СУ „Йордан Йовков” през годините като едно от водещите училища в област Силистра. Желаем им да се множат техните успехи!“, споделят от EКК „Български език и литература” към СУ „Йордан Йовков“, Силистра.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Силистра и региона.