Доростол с победа над Локо (Русе) с 2:1

Доростол (Силистра) се наложи с 2:1 над Локомотив в Русе. Срещата е от 21-ия кръг на Североизточната Трета лига. Гостите започнаха по-добре. Георги Димитров удари греда в 3-ата минута, после Янаки Смирнов материализира предимството им с попадение с глава в 38-ата минута,след центриране от корнер на Николай Илиев.

Железничарите“ реагираха след почивката, търсейки гола. Устремът им обаче беше притъпен в 70-ата минута, когато останаха с намален състав, заради червения картон на Живко Дончев,който спря непозволено Петко Цанков,излязъл очи в очи с вратаря на Локомотив. От прекия свободен удар Янаки Смирнов удари за втори път гредата на домакините.Николай Николаев и Георги Дичев пропуснаха отлични възможности за Доростол.

Въпреки това, четвърт час по-късно Бисер Георгиев изравни с ножичен удар. Секунди преди края обаче Севдалин Стайков вкара с глава победното попадение за силистренци,след като Петко Цанков комбинира с Николай Илиев,който центрира прецизно и трите точки отпътуваха за Силистра.

ДОРОСТОЛ УДАРИ ЛОКО И СИ ТРЪГНА С ТОЧКИТЕ ОТ РУСЕ Доростол (Силистра) се наложи с 2:1 над Локомотив в Русе. Срещата е…