Доростол с победа над дубъла на Черно море в първото домакинство от новия сезон

Доростол се наложи с 2:0 в Силистра над ПФК „Черно море“ II (Варна). Двубоят е от втория кръг на Североизточната Трета лига. Домакините изковаха успеха само за 120 секунди в средата на второто полувреме.

Първото беше за младите варненски футболисти. Те направиха няколко пропуска, като с попадения се разминаха Жечко Йорданов, Серги Кешкерян и Александър Йорданов. Силистренският страж Иван Атанасов бе на висота и се справи със създадените ситуации пред своята врата.

Доростол започна по-добре след почивката. В 65-ата минута Николай Николаев изпълни тъч, Янаки Смирнов отклони топката с глава и Севдалин Стайков също с глава я насочи в мрежата. Само 120 секунди по-късно Смирнов подаде на Любомир Михалев и той прехвърли излезлия напред варненски вратар от около 25 метра за окончателното 2:0.

Така Доростол постигна първа победа в новото първенство и прибави първи три точки в своя актив.

ДОРОСТОЛ УДАРИ "МОРЯЦИТЕ" ЗА СВОЯТА ПЪРВА ПОБЕДА В НОВОТО ПЪРВЕНСТВО Доростол се наложи с 2:0 в Силистра над ПФК "…