Доростол и Спартак (Варна) II не успяха да се победят

С равенство 2:2 завършиха в Силистра местния Доростол и втория отбор на Спартак (Варна). Двубоят е от 22-ия кръг на Североизточната Трета лига. Домакините започнаха по-добре и доминираха през първото полувреме. Таранът им Сонер Хюсеин беше изведен сам срещу Иван Атанасов който обаче се намеси перфектно на два пъти. Справи се и с двата удара на Симеон Симеонов.

Варненци изравниха играта след почивката. Дори откриха резултата. Това се случи в 59-ата минута, когато капитана Янаки Смирнов реализира от дузпа. Скоро обаче другия капитан Георги Димитров изведе Севдалин Стайков и той изравни в 66-ата минута.

Малко след това съотборника му Владимир Перчемлиев спря с нарушение откъсващия се Александър Янчев и получи червен картон.

Драматични бяха последните минути. Първо в 87-ата Смирнов шутира, топката рикошира у Иван Великов и спря в мрежата. Секунди преди края след изпълнение на фаул настана суматоха и същия Иван Великов с прецизен удар от воле възстанови равенството в двубоя.

Стартови състави:

Доростол – 1. Александър Акрам, 2. Георги Щерев, 15. Боян Николов, 4. Владимир Перчемлиев, 13. Иван Великов, 19. Мартин Костов, 3.Теодор Кирчев, 8. Георги Димитров (капитан), 16. Севдалин Стайков, 7. Симеон Симеонов, 9. Сонер Хюсеин.
Треньор – Деян Дечев

Спартак II – 99. Иван Атанасов, 14. Николай Василев, 5. Павел Стоев, 21. Стефан Стоянов, 29. Нелко Дуков, 31. Симеон Иванов, 97. Балю Балев, 10. Янаки Смирнов (капитан), 9. Даниел Халачев, 23. Александър Янчев, 7. Калоян Янчев.
Треньор – Димитър Трендафилов

ДОРОСТОЛ И СПАРТАК 2 (ВАРНА) НЕ ИЗЛЪЧИХА ПОБЕДИТЕЛ В ДРАМАТИЧЕН ДВУБОЙС равенство 2:2 завършиха в Силистра местния…