Футболният отбор „Доростол“-Силистра с първа победа у дома

Футболистите на „Доростол“-Силистра са новаци в Трета лига – Североизточна група. В първите два мача тима все още беше едва сформиран и съвсем закономерно загуби.

В третия кръг обаче въпреки гостуването на силния отбор на „Тополи“ (Тополи), заемащ втора позиция във временното класиране, на стадион Луи Айер силистренци се представиха убедително и спечелиха мача с 2:1.

И трите гола в двете врати паднаха през първата част.

В 16-та минута Мелих Алим реализира красив гол във вратата на Еманоел Евстатиев и зарадва многобройните привърженици от крайдунавския град.

В 26-та минута гостите изравниха. В 37-та минута Илиян Илиев върна радостта на терена и по трибуните за 2:1, при който резултат двата отбора се прибраха на почивката.

През втората част доростолци водени от своя треньор Деян Дечев владееха топката и често атакуваха вратата на гостите.

Въпреки игровото си предимство гол обаче не падна и срещата завърши съвсем закономерно с първата победа за „Доростол“ (Силистра) в Трета лига – Североизточна група. В следващият кръг „Доростол“ (Силистра) гостува на „Лудогорец“ III (Разград).