Театрална формация „Улична банда“ гостува в Дулово с постановката „Спасителят“ – спектакъл с кауза

„Животът е толкова хубав, колкото му позволиш да бъде!“ – с това послание премина гостуването на Театрална формация „Улична банда“ в Община Дулово. Ученици от всички училища в общината имаха възможност да гледат представлението „Спасителят“, което съчетава театралното изкуство с важна социална мисия.

На сцената оживяха талантливите актьори Ивайло Захариев, Кристина Опатова, Вера Среброва и Валентин Балабанов – автор и режисьор на спектакъла. Постановката представя по вълнуващ начин изборите, пред които са изправени младите хора – пътят към сбъдването на мечтите или опасното падение, към което води употребата на наркотични вещества.

След спектакъла актьорът Ивайло Захариев проведе открита дискусия с младите зрители, в която сподели личен опит и отправи силни послания:

„За наркозависимите има три пътя – директна смърт, затвор или лудница, така че мислете преди да решите да опитате!“
„Наркозависимите не сбъдват мечтите си, а вие можете!“

И двете представления, които събраха над 500 ученици от училищата в общината, бяха осигурени от Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към Община Дулово с секретар Билхан Докторова.

За своето силно послание и професионална игра актьорите бяха поздравени от инж. Невхис Мустафа, кмет на Община Дулово, и г-жа Йорданка Стойчева, заместник-кмет по „Хуманитарни дейности“.

Събитието се превърна не само в културно преживяване, но и в емоционален урок за живота, отговорността и избора, който всеки млад човек прави по своя път.

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе