Учениците от Тутракан се включиха в откритите уроци „Калимок-виждам те!“ на Благовещение

На Благовещение, 25 март 2025 г., продължи инициативата „Калимок-виждам те!“ с открит урок, посветен на защитената местност „Калимок-Бръшлен“, една от най-големите влажни зони в България. Урокът бе проведен с ученици от 7 а, 7 б и 3 б клас на СУ „Христо Ботев“ в Тутракан.

Сред специалните гости на събитието бяха пеликанът Пешо и по-малкият му брат, както и творбите на миналогодишните седмокласници. Учениците имаха възможност да видят и актуални видеа от камерите, поставени в местността, благодарение на сътрудничеството с Българското дружество за защита на птиците (BirdLife Bulgaria).

По време на урока беше представена и новата инициатива „Твоето послание в бутилка“, която обединява усилията на ученици и преподаватели от 3 б клас, както и подкрепата на Aquatic Plastic и Институт по океанология. Те ще участват в гражданската научна кампания, насочена към опазване на водните ресурси.

Инициативата се осъществява като част от проект „Калимок-виждам те!“, реализиран с доброволчески усилия и финансиран от Лидл чрез ФРГИ. Благодарности бяха отправени към г-жа Върбанова, г-жа Маринова и г-жа Проданова за тяхното съдействие.

🌞❤🌞На Благовещение продължихме "ударно" с нашите открити уроци "Калимок-виждам те!", посветени на едно от най-големите…

Posted by Danube Tours – History, Nature, Adventure on Thursday, March 27, 2025

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе