Община Дулово се включва в отбелязването на Деня на Земята – 22 април 2026 г., с инициатива под мотото „Земята ни облича – нека я пазим. Втори живот за нашите дрехи“.
Кампанията насърчава рециклирането чрез дарение, като целта е да се намали замърсяването от текстилни отпадъци и да се помогне на хора в нужда.
В рамките на инициативата се събират чисти, здрави и годни за употреба дрехи, които ще достигнат до нуждаещи се.
Дарения могат да се правят до 15 април 2026 г. в:
- Центъра за обществена подкрепа – гр. Дулово, ул. „Кирил и Методий“ 11
- Центъра за социална рехабилитация и интеграция – ул. „Байкал“ 3
На 22 април в парка до сградата на общината всеки, който има нужда, ще може да посети т.нар. „градски гардероб“ и да избере дрехи.
Организаторите напомнят, че една дреха може да се разгражда до 200 години, затова всяко дарение е стъпка към по-чиста природа и по-добро бъдеще.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Дулово и региона.
