На 7 февруари ще се проведе регионалната среща на ученическите съвети и парламенти от област Силистра, която ще обедини активни млади хора от различни училища в региона. Събитието се организира от Националното сдружение на ученическите парламенти (НУП) в партньорство с Регионалното управление на образованието – Силистра (РУО-Силистра).
Основната цел на срещата е да се създаде пространство за обмен на опит, добри практики и идеи, както и да се поставят основите на устойчиво регионално ученическо представителство.
Инициативата има за задача да насърчи сътрудничеството между ученическите съвети и парламенти, както и да изгради обща визия за тяхната роля и дейност на регионално ниво.
В срещата могат да участват ученици от VIII до XII клас, които проявяват интерес към ученическото самоуправление и са членове или представители на ученически съвет или парламент в своето училище. От всяко училище могат да се включат до двама участници.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Силистра и региона.

